Aktuálny cenník
Kde nás nájdete ?

Naše predajne nájdete v Bratislave, Ružomberku a v Košiciach:

O spoločnosti

Firma Homola spol. s r.o.vznikla v Bratislave roku 1990 a po krátkom hľadaní vhodného predmetu podnikania sa v roku 1992 už ako spoločnosti s ručením obmedzeným jej dominantnou činnosťou stal predaj autoservisnej techniky a s tým súvisiace doplnkové služby.

 

Zákazníkmi sa postupne stali nielen malé servisy, ale aj značkové servisy, importéri zahraničných vozidiel, výrobné podniky, partneri spoločnosti SLOVDEKRA Bratislava, prevádzkovatelia liniek STK a mnohí ďalší významní partneri v automobilovej doprave.

 

Na začiatku činnosti firma spolupracovala približne s 20-timi dodávateľmi. V dôsledku rozširovania predajného sortimentu ich počet postupom rokov narastal. Predmetom predaja sú rôzne zariadenia a prístroje od veľkých strojov až po  technologické celky, všetko vo vysokej digitálnej kvalite.  Dnes spolupracuje s celkovo 70-timi dodávateľmi, pričom dodávateľov nemení a predáva výrobky najlepších svetových výrobcov. S väčšinou dodávateľov spolupracuje už 20 rokov bez zmeny, čím je zabezpečená kontinuita servisu, náhradných dielov a priateľských vzťahov.

 

V roku 2000, po 10. rokoch pôsobenia na slovenskom trhu, chcela spoločnosť zvýšiť  svoje renomé, a preto sa rozhodla zaviesť systém manažérstva kvality a získať certifikát kvality podľa normy ISO 9001:2000. Certifikát spoločnosť obhájila v auguste 2002.

 

Spoločnosť venuje pozornosť aj priebežnému zvyšovaniu kvalifikácie svojich pracovníkov, ktorí každoročne absolvujú niekoľko interných školení v rámci ISO 9001 i v rámci vlastného vzdelávania. Ale nezabúda sa ani na externé školenia, ktoré naši technici absolvujú v zahraničí v školiacich strediskách dodávateľov.

 

Významnou súčasťou činnosti sa stali kalibrácie dodávaných zariadení, ku ktorým sú vypracované kalibračné postupy. Objem kalibrácií neurčených meradiel stúpol napr. počas roku 2004 až 10-násobne. Z toho dôvodu firma investovala do nového prístrojového vybavenia a od 1.3.2005 prevádzkuje zbernú službu s následnou kalibráciou drobných neurčených meradiel.

 

Od roku 2006 sa firma stala autorizovanou skúšobňou pre overovanie momentových kľúčov, pneumeričov a analyzátorov spalín, ako aj registrovaným opravárom týchto zariadení. V rokoch 2007 a 2008 firma dosiahla rekordné obraty nielen v predaji tovaru, ale aj v predaji služieb – metrológii, opravách a údržbe. Za 5-6 rokov činnosti sa firma stala najrýchlejšie sa rozvíjajúcim metrologickým laboratóriom na Slovensku. Dnes máme za sebou tisíce overených a skalibrovaných tlakomerov krvi, teplomerov, vlhkomerov, váh a veľa spokojných zákazníkov. Patria medzi nich aj najväčšie slovenské nemocnice. 

 

Jedným z najdôležitejších parametrov firmy je stabilita pracovníkov a dodávateľov. Mnohí pracovníci už pracujú vo firme  od 9 do 19 rokov, vrátane vedenia firmy.

 

V novembri  2010 spoločnosť  obhájila certifikát ochrany životného prostredia podľa normy ISO 14000.

 

V októbri 2011 získala, ako prvá súkromná spoločnosť, autorizáciu na overovanie tlakomerov krvi s tým, že aj v medicíne chce dosiahnuť tie isté úspechy, ako v iných priemyselných odvetviach. Pre dosiahnutie tohto cieľa firma na kalibráciu a overovanie tlakomerov krvi zakúpila prístroj, ktorý je momentálne na trhu najlepší, a to americkej firmy FLUKE. 

 

Máte otázku?

Pošlite nám vaše postrehy, pripomienky a nápady na nové funkcie, ktoré nám umožnia
poskytnúť vám tie najkvalitnejšie služby. Ďakujeme.

*
*
*
*Povinné polia