Aktuálny cenník
Kde nás nájdete ?

Naše predajne nájdete v Bratislave, Ružomberku a v Košiciach:

Školenie pre odborných pracovníkov nemocníc č.3

pod názvom    "Vaša istota pri meraní" 

Koncom septembra sa pod záštitou metrologického laboratória Homola Medical konalo odborné školenie s názvom "Vaša istota pri meraní" určené pre metrologických pracovníkov nemocníc a ordinácií a nákupcov meracej techniky. Prvý diel tohoto školenia, určeného pre západné Slovensko, sa konal 6.3 v Bratislave, rruhý diel pre východné Slovensko sa konal 25.6 v Košiciach a pre veľký úspech a záujem sme zorganizovali aj tretie vydanie, a to pre stredné Slovensko. Témou školenia bolo metrologické zabezpečenie medicínskych prístrojov. Veľmi nás potešil váš záujem o túto problematiku a sme radi, že sme sa mohli spolu stretnúť v príjemných priestoroch Hotela Grand Castle v Liptovskom Hrádku. 

 

 Školenie o metrologickom zabezpečení v príjemnom prostredí

 

Tlakomer, ktorý ukazuje o viac ako 70mmHg menej ako je skutočný tlak? Toto nie je zo žiadneho filmu. Je to realita,

s ktorou sme sa stretli pri našej praxi. Na našom školení sme vám ukázali aj mnoho iných nepodarkov, ktoré sa nám podarilo zozbierať v našom laboratóriu. Okrem hrozivých obrázkov sme si pre vás pripravili aj názorné ukážky.

 

 

Na vlastné oči ste sa mohli presvedčiť, aké dôležité je použiť správnu veľkosť manžety. Pri nesprávnej veľkosti je nameraný tlak odlišný od reálneho aj o 30mmHg! Pri použití väčších manžiet je nameraný tlak nižší ako skutočný, pri menších manžetách to platí opačne.

 

 

 

Po ukážke nepresností pri meraní krvného tlaku nasledovala legislatíva. Vedúci nášho laboratória, Radovan Kadlec, si zobral slovo a zhrnul zákonné povinnosti týkajúce sa metrológie medicínskych prístrojov.  Spoločne sme sa porozprávali o verejnom obstarávaní a o kritériách ako sú cena, či kvalita služieb a pod.

 

 

Veľmi nás potešil váš záujem, ktorý sa prejavil v množstve otázok počas prednášok a tiež po ich skončení, kedy ste aktívne pokračovali v diskusii. Verím, že naše školenie bolo prínosom  a spoločne sa stretneme na ďalšom, ktoré pre vás pripravíme.

 

 

                                                                                          Vaše metrologické laboratórium Homola Medical

Bratislava, Ružomberok, Košice

 

 

Ak vás táto téma zaujala kontaktujte nás.

Máte otázku?

Pošlite nám vaše postrehy, pripomienky a nápady na nové funkcie, ktoré nám umožnia
poskytnúť vám tie najkvalitnejšie služby. Ďakujeme.

*
*
*
*Povinné polia